Mužský A tým 24. 10. 2021 se představil na domácí půdě proti lídrovi tabulky v sedmém kole Divize B.

Výsledek zápasu: Orel Rtyně v Podkrkonoší 3:4 Prague Tigers (branky v třetinách: 2:2, 0:1, 1:1). Střelci utkání: 0:1 Heřmanský, 1:1 Weinelt, 1:2 Masár, 2:2 Balcar, 2:3 Heřmanský, 2:4 Nachtmann, 3:4 Weinelt.

Po 14 dnech se mužské “áčko” představilo znovu doma a tentokrát nabízelo velké lákadlo. Souboj druhého týmu s prvním. Už od začátku jsme věděli, že to nebude lehké utkání, v šatně jsme si ale řekli, že budeme hrát v klidu, bez chyb a makat na sto procent a myslím si, že to se nám opravdu povedlo. Už během první třetiny bylo jasně vidět, že oba týmy hrají opatrně a budou rozhodovat malé individuální chyby. Nebudu hodnotit každou třetinu zvlášť, protože v nich nebyl žádný velký rozdíl, my i soupeř jsme makali naplno, hráli ze zajištěné obrany a myslím si, že to byl koukatelný florbal. Bohužel soupeř byl na konci šťastnějším týmem, vyhrál velmi vyrovnané utkání o gól. Děkujeme všem fanouškům, co zavítali do Orlovny. Nám nezbývá nic jiného, než teď menší čtrnáctidenní pauzu využít co nejlépe a připravit se na další venkovní zápas.

Do pozápasového rozhovoru jsem si pozval nejlepšího hráče utkání Šimona Vacka.

Ahoj Šimone, ty také patříš k nejmladším hráčům v týmu. Jaké to je být za “benjamínka”?

Je to docela velký skok mezi juniorkou a muži, ale starší kluci v týmu nás přijali skvěle a dost nám v tom pomáhají.

Včera jste hráli s Prague Tigers, asi nejtěžší soupeř ve vaší divizi. Proběhla nějaká speciální příprava?

Určitě jsme o jejich kvalitách věděli, ale neřekl bych, že jsme na ně měli nějakou speciální přípravu.

Jak bys celkově hodnotil včerejší zápas? Myslíš, že výsledek byl oprávněný?

Zápas to byl zatím nejtěžší, protože se hrálo ve vysokém tempu prakticky celou dobu. Měli jsme dost šancí, které jsme neproměnili, ale to i soupeř. Takže i po našem dobrém výkon je výsledek 3:4 oprávněný.

Šimone děkuji za rozhovor a ať ti to střílí v sezóně!