„Bengo“ zahájilo sezonu královehradecké ligy mužů na domácí palubovce v 9:00 proti FBK Kobra Tatran Hostinné. Celý zápas naši udávali tempo zápasu, byli lepším týmem, i když po první třetině prohrávali po smolné teči Formise. V dalších třetinách to tam začalo konečně padat, jen ke konci zápasu muži trochu polevili v obraně.

Výsledek zápasu: Orel Rtyně v Podkrkonoší B 5:3 FBK Kobra Tatran Hostinné (branky ve třetinách: 0:1, 5:0, 0:2). Střelci utkání: 0:1 Holubec, 1:1 Vacek, 2:1 Vacek, 3:1 Vacek, 4:1 Beneš, 5:1 Šnajdr, 5:2 Filcsák, 5:3 Novotný.

Druhý zápas v 14:00 proti TJ Sokol Dvůr Králové nL. B bohužel neskončil vítězně pro „bengo“. Naši se ujali brzy vedení 2:0 a mysleli si, že je už po zápase. Muži se nechali ukolébat představou, že je dobojováno a i kvůli pár oslabením soupeř dokázal vyrovnat, ujmout se vedení a už ho nepustit. Naši hráli dobře, jen to tam bohužel nepadlo.

Výsledek druhého zápasu: Orel Rtyně v Podkrkonoší B 3:6 TJ Sokol Dvůr Králové nL. B (branky po třetinách: 2:1, 0:1, 1:4). Střelci utkání: 1:0 Mlynář, 2:0 Havlíček, 2:1 Havran, 2:2 Vašák, 2:3 Janíček, 2:4 Říha, 3:4 Vacek, 3:5 Vašák, 3:6 Janíček.

Rtyňské „Bengo“ si dnes odnáší z domácího dvojzápasu 3 body. Do pozápasového rozhovoru jsem si dnes pozval kapitána rtyňské rezervy Honzu Picha.

Ahoj Pišoune, dnes odstartovala sezona “béčku”, jak ses těšil?
Těšil jsem se hodně, jelikož jsem už rok nehrál v dresu orla a byla dlouhá pauza.

Jedna výhra, jedna prohra. V čem byly dnešní zápasy odlišné?
První zápas byl super jak herně tak pohodově a soupeře jsme přehrávali a skoro k ničemu nepustili. Druhý zápas ovlivnily naše přesilovky, které jsme neproměnili, a soupeř trestal z brejků. Prohra mrzí, ale jsem rád, že jsme dobrá parta a je v týmu pohoda a sranda i za takového stavu a tím bych chtěl všechny pochválit. Na to, že jsme se sešli poprvé v sezoně a bez tréninku, tak super.

Byl jsi zvolen kapitánem rtyňského “benga”, co si o tom myslíš?
Měl být kapitán starší hráč, ale jelikož nemohl dorazit na zápas, tak jsme se s trenérem domluvili, že si to vezmu, jelikož s tím mám zkušenosti z „áčka“ a potřeboval jsem fotku na instagram (smích).

Pišoune, děkuji za rozhovor a ať se daří!
Děkuji za to že jsme byl vybrán na rozhovor.