V prvním utkání nastoupily rtyňské ženy v Křenovicích proti Aligators Štibořice. Utkání se od začátku nevyvíjelo velmi dobře, čemuž napovídá i fakt, že se ženy nedokázaly během celého průběhu utkání ani jednou brankově prosadit.

Úvodní část utkání nenabídla přítomným přihlížejícím žádné brankové slavnosti. I přes šance na obou stranách se v této periodě radoval pouze domácí celek.

Druhá část utkání se nesla v obdobném duchu. Ani v této třetině se rtyňským nepodařilo najít recept na domácí brankovou oporu. Natož se ale domácímu celku opět podařilo překonat hostující gólmanku a odskočit na rozdíl dvou branek. Po druhé siréně svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 pro aligátorky.

I když se ženy po dvou třetinách držely na dosah soupeři, domácí celek nenechal nic náhodě a postupně navyšoval své skóre. Dvě branky přidaly Štibořice ve hře pět na pět a pátou brankou v početní výhodě stvrdily své vítězství.

Z prvního výjezdního utkání, ve kterém nedokázaly vstřelit jedinou branku, si tedy ženy nepřipisují žádné body do tabulky.

Druhé utkání se neslo v naprosto opačném duchu. Ženy zavítaly více na sever Moravy do Olomouckého kraje, kde se postavily proti celku, který v aktuálním prvoligovém ročníku nezískal ještě ani jeden bod. Soupeřem jim byl FBC Přerov.

Do poloviny utkání nebylo k vidění nic zajímavého. Brankový účet otevřely domácí při svém oslabení. Rtyňským se o pár minut později podařilo zlomit vlastní brankovou bezzubost a srovnat tak stav utkání. Přerovské ženy si však za necelou minutu vzaly zpět vedení na své hole. Do konce třetiny se skóre ještě jednou změnilo, když se rtyňským svěřenkyním podařilo opět dorovnat brankový krok se soupeřem.

Od druhé třetiny se utkání neslo už téměř v režii hostů. Poprvé se rtyňské ženy dostaly do vedení po využité početní výhodě. Během druhé početní výhody hostů se však skóre neměnilo. Až další přesilová hra přinesla své ovoce. Ženám se podařilo využít početní výhody a odskočit soupeři na dvoubrankový rozdíl. V samotném závěru odmítla hostující gólmanka úpravu skóre utkání, když vychytala trestné střílení.

Svůj náskok si hostující celek v poslední části velmi dobře chránil. V polovině této závěrečné periody odskočily ženy již na rozdíl tří branek a kýžené vítězství se zdálo být na dosah. A taky tomu tak bylo, domácím se podařilo jen kosmeticky upravit skóre utkání jednou vstřelenou brankou v samotném závěru této třetiny.

Ženy si tedy spravily chuť na posledním celku prvoligové tabulky, když přerovské porazily v poměru 3:5. Takzvaně: “Pět branek dostaneš, pět zase dáš.”. Ze vzdálenějšího cípu České republiky si tedy ženy odvážejí tři body.

Nabitý program prvoligové soutěže žen ale nadále pokračuje. V neobvyklý herní den, ve středu 16. 11., vyrážejí rtyňské svěřenkyně do nedaleké Dobrušky. Od 19 hodin se postaví proti FBC Dobruška, které podlehly na domácí půdě v poměru 3:5.