V nedělním klání v rámci dohrávky 6. kola 1. ligy žen přivítaly na domácí palubovce rtyňské svěřenkyně kádr z dalekých Dačic.

V první části utkání byly k vidění dvě brankové oslavy, a to rovněž na obou stranách. První branku utkání vstřelil celek hostů minutu po ubráněné početní nevýhodě. A ani druhou přesilovou hru se rtyňským ženám nepodařilo zúročit. Druhá branka utkání na sebe nechala přítomné diváky dlouho čekat. Opět se však radoval soupeř. Domácí však také nezůstaly tuto třetinu brankově bezzubé. V krátkém časovém sledu, přesně během 45 vteřin, se jim podařilo srovnat krok se soupeřem a utkání vyrovnat.

Na začátku třetí třetiny se domácím ani na potřetí nepodařilo využít početní výhodu. Avšak se na rozdíl od první třetiny radovaly jako první. Poprvé v utkání šly domácí ženy do vedení. Záhy svůj náskok i navýšily. Soupeř našel odpověď až o několik minut později. Během první přesilové hry se dačickým povedlo skóre utkání srovnat. Do konce třetiny domácí branková opora však lovila míček zpoza svých zad i potřetí. Po druhé siréně svítilo na světelné tabuli skóre 4:5 pro hosty.

Během úvodní půle poslední části se nic významného neudálo. V úvodních vteřinách této periody měly ženy možnost skóre utkání srovnat během trestného střílení, kterou však nevyužily. Dačice našly na neúspěšný nájezd odpověď v podobě branky, kdy domácím opět odskočily na rozdíl dvou branek. Netrvalo dlouho a skóre utkání se opět změnilo. Rtyňské naposledy v utkání překonaly golmanku Dačic. Od tohoto momentu se však střelecky dařilo jen soupeři. Hosté potvrdily zisk tří bodu dalšími dvěma brankami.

Po prohře 5:8 na domácí půdě mají rtyňské a dačické ženy shodně po šesti bodech. Domácí však mají zápas k dobru.

V sobotu, tj. 12. 11., vyrážejí ženy až na jih Moravy. V utkání se jim postaví tým z Klobouků u Brna.