K prvnímu klání hranému v brzkých sobotních odpoledních hodinách vyrazily do dalekého města havířů.

Do první třetiny vstoupil soupeř jako uragán. V úvodní minutě otevřel brankový účet a vzal si vedení na své florbalky, které udržel až do úplného konce. Díky těžké lekci z produktivity havířovských odskočil soupeř postupně během úvodní části na rozdíl pěti branek.

Druhá třetina byla s ohledem na vstřelné branky o něco méně záživná. Nejříve se domácím podařilo odskočit na rozdíl šesti branek, při čemž se i rtyňským podařilo překazit stoprocentní úspěšnost zákroků domácí brankové opory. Do konce třetiny si však havířovské opět vzaly šestibrakový náskok nazpět.

Poslední část utkání se nesla prakticky v totožném duchu jako ta přechozí. Nejříve se radovaly havířovské ženy. Rtyně však opět našla rychlou odpověď, naneštěsti naposledy v utkání. V polovině poslední periody skóroval soupeř naposledy a uzavřel výsledek utkání na skóre 9:2.

Aktivní hra soupeře dělala rtyňským nemalé problémy, o kterém vypovídá i konečný výsledek.

K druhému utkání nastoupily ženy v druhém nejvýchodnějším měste České republiky v Třinci. Soupeřem jim byl lídr prvoligové tabulky FBC Intevo Třinec.

Vstup se povedl lépe, jako v sobotním utkání, domácím. Během prvních deseti úvodních minut nastřílel supeř tři branky a převzal otěže utkání. Rtyňské svěřenkyně byly v této úvodní periodě brankově bezzubé.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta předchozí. Opět se rtyňským nepodařilo najít žádnou skulinu za výborně chytající domácí brankovou oporou. V této části odkočil soupeř již na rozdíl pěti branek. Po druhé siréně se tedy odcházelo do šaten za stavu 5:0 pro třinecké.

V poslední části padlo shodně po jedné brance na obou stranách. Nejdříve početil šestou brankou soupeř své vítězství. Až v poslední pšti minutách překazily rtyňské svou střeleckou smůlu. Konečené skóre 6:1 pro lídra prvoligové tabulky.

V obou utkáních tahaly rtyňské za kratší konec a z moravské pouti nevezou žádný bod. Nicméně se jedná o velmi kvalitní zkušenost s týmy z první poloviny tabulky. Na Moravu vyrážejí ženy opět ihned další víkend. V neděli 4. 12. se vydají na její opačný konec do Brna. Soupeřem jim bude od 15 hodin K1 Florbal Židenice, kterému aktuálně patří druhá příčka.