Po úvodních dvou prohrách minulý víkend se série přesunula do rtyňské Orlovny. Měli jsme soupeři co vracet. Přeci jen součet skóre hovořil za vše, 29:10 pro Třinec není hezká vizitka a muži se museli pořádně na soupeře připravit.

Už při rozcvičce bylo vidět, že na hřišti stojí úplně jiná Rtyně, než co byla ve třineckém svatostánku. Nasazení při rozcvičení bylo až elektrizující a bylo jasné, že se schyluje k velké bitvě. Pod očima měli všichni muži černý pruh a byli na nástupu byli připraveni jít do "války".

První třetina se nesla v úplně jiném duchu, než tomu bylo u soupeře. Hned v prvním střídání běžel Filip Geisler sám na golmana, ten ho ovšem výtečně vychytal. Bylo jasné, že rtyňští jsou hodně nabuzení a chtějí vyhrát. Výkon na hřišti tomu odpovídal. Hra byla velmi fyzicky náročná a tvrdá. Příkladem tomu je i to, že se hostující hráč zranil při souboji hned z kraje zápasu - tímto mu přejeme brzké uzdravení. Dokázali jsme se připravit na dobře propracovaný Třinecký presink i na jejich rozehru a najednou jich nebylo na hřišti víc, jednalo se o velmi vyrovnanou partii, kde rozhodovaly maličkosti. Ke konci třetiny byl vyloučen Fíla Geisler a hosté si zahráli první přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít a tímto otevřeli gólový účet zápasu. Hned v dalším střídání se soupeři podařilo náskok navýšit a do šaten se šlo za stavu 0:2 pro hosty.

Druhá třetina nezačala pro nás nejlépe, soupeř krásnou střelou z půlky navýšil svůj náskok již o 3 branky. O zkorigování skóre a první branku domácích se zasloužil Adam Vejrek, kdy se po náhozu Jakuba Téry dokázal jako první zorientovat a krásnou střelou ze vzduchu překonal prozatím neomylného brankáře hostí. Do konce třetiny si zahrál soupeř ještě dvakrát přesilovou hru, kterou se jim nepodařilo využít. A tak druhá perioda skončila za stavu 1:3 pro hosty.

Ve třetí třetině začala být Rtyně pomalu lepším týmem, také soupeře přestřílela 15:9. Bohužel postupné "utahování šroubů" s sebou nese nemalá rizika. Nám se gól vsítit nedařilo a soupeř nás potrestal třemi slepenými góly z brejků. Vzali jsme si oddechový čas, museli jsme jít do 6, zkusit nemožné - otočit zápas za stavu 1:6. Vyhraná buly a už Beny běžel na střídačku. Hra v 6 vynesla orlům 2 góly. Nejdříve střílel od půlky Miri Kábrt, jeho střela z taháku zapadla za “háčky” hostujícího brankáře. Poté střílel z vrchu Mára Weinelt, střela měla podobné parametry jako od Míry a také skončila v brance. Nutno podotknout, že u obou branek stínil v bráně soupeře “velký” Šimáně, takže toho gólman moc neviděl. Právě Davidovi Šimáně byl připsán ten poslední gól domácích místo Marka (asi chyba u rozhodčích).

Slyšeli jsme zvuk závěrečné sirény a propukly oslavy hostujícího týmu. Bohužel v našich borcích stále přetrvává smutek, že prohráli v sérii 3:0 na zápasy a sezona je tím pádem u konce. Chtěli bychom ještě poděkovat skvělým fanouškům (128 - sezonní rekord v Orlovně) za podporu nejen tento zápas, ale po celou sezónu i na výjezdních utkáních. V poslední řadě ještě patří díky týmu FBC Intevo Třinec za skvělou sérii kvalitního florbalu a za toto krásné utkání, které bavilo snad každého. Přejeme hodně štěstí do dalších kol play-up.