K dalšímu výjezdnímu utkání vyrazilo mužské Áčko na půdu divizního nováčka ze Dvora Králové nad Labem. Okresní derby nabídlo jednak prodloužení, ale také samostatné nájezdy, které sledovalo na 200 diváků, kteří vytvořili elektrizující atmosféru, hodnou prvoligovému, ne-li superligovému utkání.

Vstup do utkání se nesl ve znamení opatrnosti na obou stranách. K vidění bylo málo nebezpečných brankových situací, i přes fakt, že na trestných lavicích bylo poměrně rušno. První branku utkání se podařilo vsítit rtyňskému celku, a to právě při početní výhodě. Domácí na obdrženou branku zareagovali poměrně rychle, a to nejen jednou, ale ihned dvakrát. V obou případech šlo o využití početní výhody.

Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za stavu 2:1 pro dvorský Sokol. V této části se však neradovalo ani jedno z družstev, a tak stav utkání zůstal po druhé siréně neměnný.

Poslední perioda základní hrací doby nabídla, stejně jako ta první, tři vstřelené branky. První z nich vsítili rtyňští a srovnali tak stav utkání. V poslední desetiminutovce domácí opět převrátili průběh a stav klání na svou stranu. Za stavu 3:2 pro divizního nováčka zkusil mužský celek v závěru utkání hru v šesti, která přinesla své ovoce. Utkání bylo opět srovnáno a plná sportovní hala na Strži očekávala nastavený čas.

Prodloužení přineslo celkem pět vyloučení. První na trestnou lavici usedli rtyňští, ale netrvalo dlouho a i domácí šli do početní nevýhody. Klasické prodloužení 3 na 3 bylo to tam a hrálo se 4 na 4. Nastavený čas plný zmatků ohledně správného počtu hráčů na každé straně kvůli vyloučením nepoznal vítěze.

Plná sportovní hala se tedy mohla těšit na samostatné nájezdy. Jedinou a vítěznou branku bohužel vsítili domácí. Po nájezdové loterii tedy brali Sokoli bod navíc a přeskočili rtyňský Orel v divizní tabulce. Rtyňští takměř nenašli po celou dobu utkání recept na pevnou obranu soupeře. Navíc 20 trestných minut, které se rovnají jedné základní hrací třetině, mluví za vše. Ztracené body na horké dvorské půdě posunuly opět mužské Áčko o další pozici níže v divizní tabulce.

Nevěšíme hlavy a jdeme dál. Již příští sobotu, tj. 22. 10., se muži po dvouzápasové venkovní odmlce opět představí ve svém svatostánku. Čeká je další pomyslné derby proti FBŠ Všestary. Utkání začíná v již v 15:00. Přijďte muže podpořit za ziskem dlouho očekávaných 3 bodů!