Mladší žáci

V neděli 23. dubna odehráli naši mladší žáci poslední ligový turnaj. Na domácí půdě a s obrovskou podporou rodičů jsme poměřili síly s Dvorem Králové, Trutnovem a Dobruškou. Užili jsme si krásné florbalové chvilky, spoustu gólů a nakonec i společné focení s pohárem.

Sezóna se přiblížila ke svému konci a hned v pondělí po posledním turnaji mladších žáků proběhl v Orlovně trénink s jejich rodiči. Po krátkém rozběhání následovalo již tradiční utkání dětí proti rodičům. Od začátku bylo jasné, že rodiče a sourozenci nedají našim svěřencům nic zadarmo, skóre se měnilo jak na houpačce. Nakonec se po velkém boji podařilo rodičům vstřelit o jednu branku více a těsně zvítězit. Všichni si utkání užili a odcházeli s úsměvem na tváři, bez ohledu na výsledek. Moc Vám všem děkujeme za účast, ale hlavně také za obrovskou podporu během celé sezóny.

Trenéři mladších žáků

Mladší žákyně

Mladší žákyně zakončily sezónu turnajem v Jičíně. Odehrály 4 utkání, kde se zaměřily na posouvání míčku po mantinelu a správné rozebírání hráček po ztrátě, na čemž ještě musíme pracovat. Děkujeme holkám i rodičům za celou sezónu a s některými děvčaty se uvidíme za měsíc na letní přípravě starších žákyň.

Přípravka

V sobotu 29. dubna se přípravka zúčastnila posledního turnaje v Náchodě. Děti odehrály 7 zápasů, přičemž z toho 4 bez přestávky. Chceme je proto pochválit za aktivní nasazení a chuť do hry i přes viditelnou únavu. Dětem děkujeme za celoroční reprezentaci a rodičům za podporu a pomoc při dopravě dětí na turnaje.

Elévové

I Elévové v sobotu 29.4. odehrály svůj poslední turnaj na domácí půdě. Našimi soupeři byly týmy FBC Hradec Králové - bílí, FBK Hořice a Florbal Náchod. Odehráli jsme celkem 6 utkání.
Náš tým jsme rozdělili na zkušenější a méně zkušené. Chtěli jsme vyzkoušet zkušenější hráče spolu, abychom jim za prvé splnili velké jejich přání, ale hlavně jsme byli zvědaví na jejich hru. Po vlažných dvou utkáních, kdy se kluci sehrávali, přišla kýžené ovoce, kde jsme neměli našim klukům, co vytknout. Dostupování hráčů, rychlé posuny balónů, střídání za hry, rozehrávky ve dvou, souhry, to vše jsme mohli u našich mladých florbalistu vidět.

U druhé party byl jeden prostý cíl, aby kluci začali spoléhat na sebe a ne na zkušené a technické hráče. První 4 utkání se kluci hledali, těžko se jim plnili pokyny, hra chvílemi byla připomínala chaos. Tak jsme si začali dávat drobné cíle. Od 5. utkání hra vypadala mnohem lépe. Byla jsem s jejich výkonem velice spokojena.
Na závěr dostaly všechny týmy pohár za odehranou sezónu 2022/23.

Děkujeme hráčům za jejich výkony, rodičům za pomoc a podporu v hledišti.